/>

Ametlik esindus - Sinu Garmin ekspert.
LHV järelmaks - 3 kuud 0% intress, 0€ lisatasu
Suurenenud nõudluse tõttu võib e-poe tellimuste väljastamine pikeneda 1-2 tööpäeva.
Täname mõistva suhtumise ees
t🙏

Geopeitus

Mis on geopeitus?

Geopeitus on rahvusvaheline mäng, mis viib sind tihtipeale senikäimata kohtadesse, mitmete vaatamisväärsuste juurde või muidu looduskaunitesse paikadesse ja tutvustab sulle nii mõndagi uut. Geopeitus paneb sind nägema asju, mida sa varem ei näinud või mille olemasolust sa teadlikki polnud.

Geopeitus on värskes õhus mängitav aardeotsimismäng, milles osalejad kasutavad GPS-i või muid navigeerimistehnoloogiaid või täpseid kaarte, et peita ja otsida spetsiaalseid geopeituse aardeid. Mängu mängitakse vähemalt 184 riigis (ka näiteks Antarktika mandril) ja maailmas on juba üle kolme miljoni peidetud aarde. Neist Eestis üle 3300 ja aarete hulk suureneb pidevalt vastavalt mängijate lisandumisele ja nende aktiivsusele.

 

Kuidas alustada?

Kui soovid proovida kätt geopeituses, leiad siit mõned soovitused, millest alustada.

Kõigepealt soovitame läbi lugeda artiklid sellest, mis on geopeitus ja ilmtingimata ka mängureeglid. Paha ei tee ka pilgu heitmine korduma kippuvatele küsimustele. Kui nüüd on kõik arusaadav, vali välja mõni endale lähem aare. Esialgu oleks tark tegu piirduda mõne tavalise aardega, mõistatus- ja multiaarded võivad esimese hooga ehk liiga keeruliseks osutuda ja mänguhimu hoopis kahandada. Tee selgeks kõik, mis kirjas aardekirjelduses, sisesta koordinaadid nutitelefoni, GPS-i või trüki välja Maa-ameti aerofoto ning mine proovi looduses aare üles leida.

Kui oled aarde koordinaatidel, vaata hoolega enda ümber - kas ei paista sobivat peidikut, mis kirjelduses toodud suuruses karpi-topsi-konteinerit peita võiks. Tavaliselt on aare maskeeritud nii, et see kõrvalistele isikutele silma ei hakka. Sinu asi on see maskeering ära tabada ja aare oma „pesast“ välja võtta. Kui ka esimese hooga peidikut ei märka, otsi hoolikamalt - peitjad on vahel päris nutikad ja isegi kogenud geopeituritel võib mõne aarde otsimine venida tundidepikkuseks või nõuda korduvat külastamist. Kindlasti aga jälgi, et sa oma otsimise käigus loodust ei kahjusta ega ajaloolisi hooneid vm lammuta. Enamusel juhtudel pole selliseks teguviisiks mingit vajadust. Samuti pead jälgima, et sinu otsimistegevust - eriti leidmisehetke ja aarde tagasi peitmist - ei märkaks kõrvalised isikud - „geomugud“, kes võivad aarde teadmatusest või pahatahtlikult kaasa võtta, lõhkuda või rüüstada.

Kui leidsid aarde, võid sellest vahetuskaupa võtta ning kui seda teed, siis kindlasti midagi samaväärset või väärtuslikumat asemele jätta. Pane tähele, et mängujuhend, aarde logiraamat, kirjutusvahend ja pliiatsi olemasolul ka teritaja ei ole aardest kaasa võtmiseks. Kindlasti kirjuta teade, et külastasid aaret, aardes olevasse logiraamatusse - kuupäev, esmaleiu puhul soovitavalt ka kellaaeg, leidja(te) nimi/nimed ja mida aardest võtsid ning mida asemele jätsid, soovi ja logiraamatu mahukuse korral samuti otsimismuljeid.

 

Kui oled huvitatud geopeitusest, siis külasta järgnevaid lehti:

 

Siit leiad mõned Garmin seadmed, mis sobivad ideaalselt Geopeituse mängimiseks: Käsi GPS